Usługi Zielona Góra:

Centralne smarowanie

Właściwe smarowanie to podstawa bezproblemowej pracy maszyn oraz zapobieganie ich zużywaniu się i awariom. Skutecznym rozwiązaniem są w tym przypadku układy centralnego smarowania. Martech oferuje klientom z Zielonej Góry projektowanie, realizację i wdrażanie takich układów. Proponujemy rozwiązania ściśle dopasowane do Państwa potrzeb. Oferujemy komplet wyposażenia, wszystkie elementy układów, a także stosowane w nich medium. Służymy też stale radą i pomocą.

Dostarczamy systemy centralnego smarowania

Klientom z Zielonej Góry firma Martech oferuje swe duże doświadczenie i specjalizację w zakresie centralnego smarowania. Zajmujemy się sprzedażą wysokiej jakości układów centralnego smarowania oraz sprzętu do dystrybucji smarów i olejów. Jesteśmy w stanie dostarczyć rozwiązania odpowiednie dla każdego zakładu. W zakresie smarowania maszyn i urządzeń nasza firma obsługuje szeroko rozumiany sektor przemysłowy i automotive.

Martech zapewnia klientom z Zielonej Góry kompletne zestawy centralnego smarowania, a także pełen asortyment wszelkich elementów i części zamiennych. W ofercie mamy pompy smaru i oleju (z różnymi systemami sterowania: elektrycznym, pneumatycznym, hydraulicznym, ręcznym). Sprzedajemy też filtry smaru i oleju oraz filtry przepływowe, przystosowane do stosowania w warunkach wysokiego ciśnienia roboczego. Mamy dla Państwa także duży wybór przewodów smarowych, elementów złącznych, zaworów, elementów dozujących, a także komplet wyposażenia do sterowania systemami centralnego smarowania. Firma Martech w Zielonej Górze oferuje klientom produkty i rozwiązania renomowanych marek, cechujące się wysoką jakością i trwałością. Ważnym atutem Martech jest również wiedza i doświadczenie naszych specjalistów. Służą oni pomocą w wyborze rozwiązania najlepszego dla Państwa zakładu.

Co daje centralne smarowanie?

Eksploatacja maszyn i urządzeń prowadzona jest w zakładach przemysłowych w sposób możliwie intensywny. Służy to osiąganiu korzyści, a w praktyce oznacza zwykle pracę ciągłą lub użytkowanie sprzętu przez większą część doby. Intensywnie eksploatowane ruchome elementy maszyn muszą mieć zapewnione odpowiednie, niezawodne smarowanie. Bez niego istnieje wysokie ryzyko awarii lub przedwczesnego zużycia się części. Naprawa lub wymiana uszkodzonego sprzętu to niepotrzebne i zwykle niemałe koszty. Dodatkowy problem to straty wynikające z przestoju zakładu.

Właściwy układ centralnego smarowania dba o odpowiednie doprowadzanie środka smarnego do elementów maszyn i urządzeń narażonych na negatywne skutki tarcia. Stosownie do specyfiki danej maszyny układ taki reguluje smarowanie i prowadzi je w sposób ciągły lub okresowy – według odpowiedniego harmonogramu z pełnym kontrolowaniem takiego procesu.

Zasilanie układu centralnego smarowania stanowi pompa (elektryczna, pneumatyczna lub inna). Specjaliści Martech służą klientom z Zielonej Góry pomocą w zakresie analizy i doradztwa dotyczącego wyboru układu smarowania i transferu cieczy. Z pewnością zaproponujemy takie rozwiązanie, które będzie najlepiej odpowiadało potrzebom Państwa zakładu.

Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów

Doświadczenie pozwala stwierdzić, że w wielu przypadkach rozwiązania standardowe nie nadają się do zastosowania w konkretnym zakładzie. Dzięki Martech klienci z Zielonej Góry nie muszą się tym przejmować. Stosujemy rozwiązania indywidualne zawsze wtedy, gdy lepiej odpowiadają one specyficznym warunkom zakładu i potrzebom naszych klientów. Projektujemy dokładnie takie układy centralnego smarowania, jakich potrzebuje Państwa firma. Stosujemy odpowiednie elementy do każdego projektowanego układu. Zajmujemy się montażem oraz wdrożeniem gotowej instalacji. Rozwiązania stosowane przez Martech zapewniają stałe dostarczanie środka smarnego do wielu punktów każdej z maszyn i urządzeń – także do trudno dostępnych miejsc. Podejmujemy się także modernizacji istniejących instalacji smarowniczych i olejowych.

Usługi Zielona Góra: