Usługi Zielona Góra:

Mikrofiltracja oleju

Klientom z Zielonej Góry oferujemy możliwość skorzystania z precyzyjnej mikrofiltracji oleju. Zasadniczym powodem prowadzenia wymian oleju jest jego zanieczyszczenie, a nie utrata zdolności smarnych. Usunięcie zanieczyszczeń podczas mikrofiltracji pozwala na bezpieczne ponowne użycie oleju – może on być nawet czystszy niż nowy olej. Mikrofiltracja minimalizuje więc koszty i skraca czynności konserwacyjne.

Dokładnie filtrujemy olej maszynowy

Ponowne zastosowanie oleju – po jego mikrofiltracji – pozwala na osiągnięcie oszczędności na jego wymianie. Klientom z Zielonej Góry gwarantujemy czystość i bardzo dobre warunki pracy przefiltrowanego oleju. Martech prowadzi profesjonalną filtrację oraz oczyszczanie oleju w maszynach. Proces ten, połączony z dofiltrowaniem układu do oczekiwanej klasy czystości, minimalizuje ryzyko awarii sprzętu.

Stosowane przez nas urządzenia filtrujące posiadają specjalne filtry, pochłaniające zanieczyszczenia stałe o rozmiarach powyżej 1 mikrona i pojawiającą się w układach wodę. Statystyki wskazują, że aż 90% awarii sprzętu jest efektem występowania tego rodzaju zanieczyszczeń. Mikrofiltracja oleju zupełnie je eliminuje.

Oleje mineralne poddajemy mikrofiltracji do 2 razy, oleje syntetyczne – do 5 razy. Filtrujemy aż do uzyskania czystości, która charakteryzuje produkt nowy. Prowadzimy badania i pomiary oleju, które decydują o liczbie procesów filtracji. Stosujemy do tego najlepszy na rynku, kalibrowany co rok miernika Parkera. Klasę czystości oleju odczytujemy według ISO 4406, a wyniki pomiaru podajemy klientom. Lepkość, zanieczyszczenie i zawartość wody w oleju pozwalają określić badania laboratoryjne. Klientom z Zielonej Góry dajemy pewność, że olej poddany mikrofiltracji posiada wymagane parametry, by umożliwić dalsze bezawaryjne działanie urządzeń.

Warto stosować mikrofiltrację oleju

Badania naukowe właściwości smarnych olejów różnych typów i generacji wykazały, że zachowują one odpowiednie właściwości fizykochemiczne znacznie dłużej niż przez jeden okres przeglądowy. Wymianę oleju prowadzi się więc nie ze względu na utratę właściwości samej substancji, ale z powodu trafiających do niej zanieczyszczeń. Skoro możliwe jest ich precyzyjne usunięcie, to taki oczyszczony olej można bezpiecznie stosować ponownie. Oszczędność w takim rozwiązaniu jest oczywista.

Co oferujemy klientom z Zielonej Góry?

Martech przeprowadzi dla Państwa pomiary i precyzyjną mikrofiltrację różnych olejów – hydraulicznych, przekładniowych, turbinowych, maszynowych. Klas lepkości wg ISO od 15 do 150. Nie każdy olej poddaje się mikrofiltracji. Nie stosuje się jej dla olejów silnikowych – pracujących w specyficznych warunkach (zużywają się w trakcie jednego okresu przeglądowego). Do mikrofiltracji nie nadaje się też olej, który uległ procesowi koksowania i w którym wydzieliła się sadza.

Mikrofiltracja, którą przeprowadzimy dla Państwa, zapobiegnie awariom urządzeń. Obsługujemy różne rodzaje maszyn, w tym m.in. koparki, zgniatarki, giętarki, wiertnice, walce, pompy betonu, wtryskarki, młoty kafarowe, dźwigi, ciągniki na podwoziu gąsienicowym, urządzenia do terenów leśnych, prasy i szereg innych. Chętnie Państwu doradzimy i odpowiemy na każde pytanie. Przeprowadzimy również czyszczenie zbiorników oraz doczyszczanie i uszczelnianie układów. Wymienimy filtry, węże i różne elementy hydrauliczne.

Czy filtrację prowadzimy całą dobę tak jak serwis?

Dla klientów z Zielonej Góry jesteśmy dostępni przez całą dobę. Serwisanci Martech dojadą do Państwa samochodami posiadającymi całe potrzebne wyposażenie. Mikrofiltrację oleju przeprowadzimy w układzie zamkniętym.

Dzięki temu podczas wypompowania, filtracji i ponownego umieszczenia oleju w zbiorniku maszyny unika się wycieków. Proces pompowania i filtrowania przeprowadzą certyfikowane maszyny. Cały nasz sprzęt ustawimy na olejoodpornej macie. Zapewnimy więc czystość oleju i czystość w Państwa zakładzie. Wykonana mikrofiltracja oleju to dla Państwa oszczędność na wymianie, krótszy czas konserwacji sprzętu oraz zmniejszenie ryzyka awarii.

Usługi Zielona Góra: