Usługi Kłodzko:

Mikrofiltracja oleju w w Kłodzku

Martech w Kłodzku oferuje mikrofiltrację oleju. To sprawdzony sposób na oszczędności w wydatkach z zakresu obsługi maszyn bez zwiększania ryzyka ich awarii. Profesjonalna mikrofiltracja w szerokim zakresie zastępuje wymianę oleju na nowy. Warto skorzystać z tej metody, gdyż olej poddany przez nas mikrofiltracji jest czystszy niż zupełnie nowy.

Martech w Kłodzku wykonuje mikrofiltrację oleju

Martech w Kłodzku umożliwia klientom uzyskanie oszczędności na wymianie oleju przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa pracy urządzeń. Profesjonalna filtracja i oczyszczanie oleju w maszynach, których wykonaniem się zajmujemy, łączona jest także z dofiltrowaniem układu smarowania do pożądanej klasy czystości. Działania te redukują liczbę awarii sprzętu. Urządzenia, które stosujemy w całym procesie, posiadają filtry zdolne pochłaniać wodę i zanieczyszczenia stałe powyżej 1 mikrona – czyli te zanieczyszczenia olejów, które odpowiedzialne są za 90 procent awarii. Martech w Kłodzku poprzez fachową mikrofiltrację oleju po prostu eliminuje ten problem.

Dla osiągania gwarantowanego efektu wykorzystujemy sprawdzone procedury mikrofiltracji, które zakładają filtrowanie olejów mineralnych do dwóch razy i syntetycznych do pięciu razy. Każdorazowo czynności prowadzimy aż do uzyskania czystości oleju co najmniej takiej, jaka charakteryzuje produkt nowy. O szczegółach decyduje prowadzone badanie oleju poddawanego mikrofiltracji. Korzystamy w tym przypadku z najlepszego na rynku miernika Parkera, który jest regularnie kalibrowany i daje odczyt klasy czystości oleju według ISO 4406. Badania laboratoryjne określają lepkość, a także zanieczyszczenie oleju i zawartość w nim wody. Po zakończeniu mikrofiltracji nasi klienci otrzymują olej mający parametry pozwalające na jego dalsze użytkowanie w sposób bezpieczny dla sprzętu. Udostępniamy też Państwu wyniki pomiaru filtrowanego oleju.

Martech w Kłodzku poprzez mikrofiltrację zapewnia opłacalność

Olej poddany mikrofiltracji może być nadal użytkowany – nie ma potrzeby zakupu nowego oleju i dokonywania jego wymiany. Nie należy się wahać przed sięganiem po takie rozwiązanie, gdyż badania naukowe dowodzą, że właściwości smarne różnych typów i generacji olejów zachowywane są znacznie dłużej niż przez pojedynczy okres przeglądowy. Innymi słowy: wymian oleju na nowy dokonuje się nie z powodu utraty pożądanych właściwości, ale dlatego, że podczas używania ulega on zanieczyszczeniu. Jeżeli więc można te zanieczyszczenia skutecznie odfiltrować, to uzyskuje się olej nadal posiadający właściwości smarne i czysty tak samo jak nowy. Po prostu nie ma sensu go wymieniać – mikrofiltracja wychodzi taniej.

Jaką usługę oferuje Martech w Kłodzku?

Dla naszych klientów prowadzimy miarodajne pomiary oraz precyzyjną mikrofiltrację olejów hydraulicznych, maszynowych, przekładniowych, turbinowych i podobnych o klasach lepkości wg ISO od 15 do 150. Nie prowadzimy mikrofiltracji olejów silnikowych – nie jest to procedura zalecana, gdyż oleje silnikowe pracują w warunkach powodujących ich zużycie w czasie pojedynczego okresu przeglądowego. Podobnie nie poddaje się mikrofiltracji tych olejów, które w których wydzieliła się sadza. Mikrofiltracja jest skuteczna i sensowna w przypadku olejów, które po tym procesie mają gwarantowaną jakość, umożliwiającą ich bezpieczne użytkowanie.

Czynności właściwe dla fachowej mikrofiltracji zapobiegają awariom urządzeń, w których stosuje się olej poddany temu procesowi. Martech w Kłodzku prowadzi obsługę w zakresie mikrofiltracji szeregu maszyn i urządzeń. Nasza lista obejmuje między innymi koparki, ciągniki na podwoziu gąsienicowym, urządzenia do terenów leśnych, a także zgniatarki, prasy, giętarki, wiertnice, wtryskarki oraz młoty kafarowe, walce, pompy betonu, dźwigi i szereg innych maszyn. Chętnie konsultujemy z klientami możliwość realizacji usługi i odpowiemy na każde pytanie dotyczące mikrofiltracji oleju. Podejmujemy również czyszczenie zbiorników oraz doczyszczanie układów smarowania, a także ich uszczelnianie przed ponownym użyciem. Prowadzimy wymiany filtrów oraz wszelkich elementów hydraulicznych i węży – zgodnie z szeroką specjalizacją Martech w Kłodzku.

Działamy tak, by zapewnić Państwu satysfakcję. Procesy wypompowania, filtracji i ponownego umieszczenia oleju prowadzimy w układzie zamkniętym, co pozwala uniknąć wycieków. Do pompowania i mikrofiltrowania używamy certyfikowanych maszyn. Cały sprzęt i zbiorniki na olej ustawiamy na olejoodpornej macie. Martech w Kłodzku zapewnia Państwu czystość mikrofiltrowanego oleju na poziomie wyższym niż w wielu olejach nowych. To rozwiązanie, które daje redukcję kosztów, skraca czas konserwacji urządzeń i zmniejsza ryzyko ich awarii.

Usługi Kłodzko: