Wymiana oleju hydraulicznego

W celu wyeliminowania ryzyka nagłej i poważnej awarii, a także wydłużeniu trwałości smarowanych elementów – należy dokonać doboru  właściwego oleju. Głównymi parametrami branymi pod uwagę przy doborze oleju jest stopień lepkości i rodzaj oleju hydraulicznego – określają je zwykle rodzaje wykorzystywanych pomp hydraulicznych, ciśnienie robocze i temperatura otoczenia.

Ważne jest, aby nie mieszać olejów (chociaż tej samej lepkości) od różnych producentów, ponieważ wykonane w różnych recepturach i o innych składach uszlachetnień mogą wywołać określone reakcje chemiczne doprowadzając tym do zmiany parametrów. Dolewanie do układu różnych olejów może doprowadzić do zmiany cieczy oleistej w postać gęstej galarety i jest to proces nieodwracalny. W takich sytuacjach profesjonalna wymiana polega na całkowitym wylaniu oleju z układu, przepłukaniu układu i zalaniu nowy olejem.

Olej

Wymiana zużytego oleju najczęściej przeprowadzana jest wg przyjętego harmonogramu. Często przeprowadza się ją w oparciu wyniki badań mówiących o stopniu zużycia oleju. Firma Martech przeprowadza takie badania. Wypracowany olej (w zależności od stopnia zużycia) możemy również poddać mikrofiltracji więcej na ten temat w artykule: mikrofiltracja oleju.

W swojej ofercie firma Martech posiada wszelkie oleje hydrauliczne. Oferujemy usługę wymiany oleju oraz fachowe doradztwo w tym zakresie.

Poleć wpis:

Facebook
WhatsApp
Email

Zobacz inne wpisy