Mikrofiltracja oleju hydraulicznego

Według badań, aż 90% usterek układów hydraulicznych spowodowanych jest zanieczyszczonym olejem, a że jest on integralną częścią każdego układu – niemożliwe jest uniknięcie jego zabrudzenia. Mało tego okazuje się, że nawet nowy olej bywa zanieczyszczony. Brudne są też opuszczające fabrykę elementy układów hydraulicznych (rury, zawory, pompy).

Mikrofiltracja oleju

Mikrofiltracja znacząco wydłuża żywotność oleju oraz części eksploatacyjnych układu hydraulicznego, co przekłada się na wyższą jakość i efektywność produkcji. Zmniejszamy tym samym koszty konserwacji urządzeń i wydłużamy ich bezawaryjną pracę. Nie bez znaczenia jest też dbałość o środowisko naturalne. Zamiast ponosić więc koszty związane wymianą oleju, znacznie bardziej opłacalne jest poddanie go mikrofiltracji.

Proces mikrofiltracji oleju polega na usunięciu wody oraz wszelkich zanieczyszczeń za pomocą specjalnych filtrów. Czas trwania tego procesu zależy od ilości i stopnia zanieczyszczenia filtrowanego oleju. Wykonanie procesu mikrofiltracji oleju warto polecić sprawdzonej firmie. Bardzo chętnie zajmiemy się badaniem oleju i doradztwem w zakresie jego mikrofiltracji.

Poleć wpis:

Facebook
WhatsApp
Email

Zobacz inne wpisy