Jak dbać o przewody hydrauliczne

Wskazówki dotyczące zwiększania żywotności węża hydraulicznego.

Wąż hydrauliczny odgrywa kluczową rolę w hydraulice. Ten elastyczny produkt łączy ze sobą różne komponenty i przekazuje płyn pod ciśnieniem w systemie. Wąż/rura to element, którego nie można uniknąć, bez którego żaden układ hydrauliczny nie może działać. Podobnie jest to element wymagający najwyższej staranności w obsłudze i konserwacji, ale niestety na tym jako użytkownicy najmniej się skupiamy.

Większość z nas zwykle rozważa konserwację węża, gdy już stwierdzimy, że wąż jest uszkodzony i może wymagać wymiany. Jednak takie wymiany węża będą czasami kosztować więcej niż tylko koszt wymiany samego węża, ponieważ może obejmować dodatkowe uszkodzenia powiązanych komponentów, przestoje maszyny, przedostawanie się zanieczyszczeń, utratę płynu i inne.

Czy jesteś gotowy wydać tak dużą kwotę na niezauważony błąd?

Poniżej znajduje się kilka wskazówek pozwalających wydłużyć żywotność węży hydraulicznych.

Jak długo wytrzymuje wąż hydrauliczny?

Zwykle zależy to od sposobu dbania o elementy systemu, w tym o wąż. Zazwyczaj węże powinny wytrzymać dłużej niż 5 lat pod regularnym nadzorem. Jednak większość maszyn w branży doświadcza przedwczesnych awarii przewodów hydraulicznych.

Jaka może być przyczyna inna niż brak konserwacji?

Mogą one wynikać z zastosowania złej jakości złączy hydraulicznych, złego doboru węża, problemów z kompatybilnością płynów, złego prowadzenia, ścierania zewnętrznego i innych.

Ile będzie kosztować naprawa węża?

Różni się to w zależności od intensywności uszkodzeń. Jeśli zauważysz awarię tak wcześnie, jak to możliwe, tym więcej kosztów możesz zaoszczędzić. Gdy wąż ulegnie uszkodzeniu, wówczas najbardziej odpowiednią opcją jest jego wymiana, niż próba naprawy i ponownego użycia starego węża. Będzie to oszczędność czasu i kosztów.

Wskazówki poprawiające żywotność węża.

Przed dokonaniem właściwego wyboru węża należy przeanalizować parametry systemu, takie jak temperatura, ciśnienie i wymagania dotyczące przepływu

  • Przed dokonaniem właściwego wyboru węża należy przeanalizować parametry systemu, takie jak temperatura, ciśnienie i wymagania dotyczące przepływu
  • Rozważ kompatybilność płynu hydraulicznego
  • Instalację należy rozpocząć od największych linii identyfikacyjnych, aby zapobiec uszkodzeniu podczas zginania węży

Poleć wpis:

Facebook
WhatsApp
Email

Zobacz inne wpisy