Noworoczne postanowienia

Nowy rok sprzyja stawianiu sobie wszelkich postanowień, nowych celów i planów. Najczęściej mających na celu poprawę stylu naszego życia i zadbania o zdrowie (rzucenie palenia, schudnięcie). W tym artykule podpowiadamy kilka wyzwań, które warto podjąć w nadchodzącym roku:

  • Znaleźć więcej czasu dla rodziny i przyjaciół.

Relacje z bliskimi są niezwykle istotne w naszym życiu. Postaraj się więcej czasu spedzać z rodziną (dobrym pomysłem są wspólne posiłki). Odnów znajomości z dawno nie widzianymi znajomymi. W dobie internetu (skype, whatsup) odległości w kilometrach nie mają znaczenia.

Odnów znajomości.
  • Stać się bardziej EKO.

Zrezygnuj z używania jednorazowych toreb foliowych, segreguj śmieci, wyłączaj światło i zkręcaj wodę. Nie jedź samochodem tam gdzie możesz dojść piechotą. Niby małe kroki, ale w globalnej skali mają dużą moc.

Czas rozkładu folii sięga 400 lat!
  • Codziennie przeczytać kilka stron książki.

Zamień czas, w którym oglądasz telewizję na czytanie książek. Dla relaksu, rozwoju. Spróbuj przeczytać coś z nie czytanych wcześniej gatunków: biografii, powieści historycznych, kryminałów.

Czytanie książek daje wiele korzyści.

Aby wspomóc realizację swoich postanowień warto je spisać na liście i przykleić ją w widocznym miejscu. Można też sporządzić notatki w kalendarzu papierowym, albo w telefonie (kalendarz Google), w którym istnieje możliwość ustawienia stosownego przypomnienia.

Życzymy, aby w Nowym Roku udało się zrealizować wszystkie postanowienia. Spełnić najskrytsze marzenia, żeby ten 2020 rok był rokiem udanym. Szampańskiej sylwestrowej zabawy!

Poleć wpis:

Facebook
WhatsApp
Email

Zobacz inne wpisy