Węże hydrauliczne

Maszyny korzystające z napędów lub sterowania hydraulicznego wymagają transferowania czynnika roboczego, którym zazwyczaj jest olej lub inne ciecze. Zadanie to spełniają węże hydrauliczne. Produkuje się je w znormalizowanych rozmiarach średnicy wewnętrznej, podawanych w calach. Najpowszechniejsze normy to: międzynarodowe ISO, europejskie EN, a także amerykańskie SAE. Na zewnętrznej części węża umieszczone są informacje zawierające: nazwę normy, średnicę, ciśnienie robocze i datę produkcji.

Węże hydrauliczne – oploty.

Najprostszym podziałem węży hydraulicznych jest podział ze względu na ilość oplotów: tekstylnych lub wykonanych z drutu stalowego. Najczęściej spotykanymi są węże z jednym lub czterema oplotami (ich liczba decyduje o wytrzymałości węża oraz o jego elastyczności).

Bardzo istotną kwestią jest dobór odpowiedniego węża (standardowo te wykonane z gumy pracują w maksymalnym ciśnieniu roboczym do 420 bar i temperaturze od -400 C +1000 C). Zdarzają się jednak sytuację, że wymagane jest zastosowanie węży o właściwościach przewyższających normy i charakteryzujących się np.: większą elastycznością, wyższymi parametrami ciśnieniowymi, przystosowaniem do pracy w wyższych temperaturach lub konieczne jest zastosowanie węża o zwiększonej odporności na ścieranie.

Od prawidłowego doboru węża zależy sprawność maszyny i bezpieczeństwo jej użytkowników. Warto więc tą kwestie powierzyć fachowcom. Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy lub doradzimy. W sprzedaży posiadamy bardzo szeroki asortyment węży hydraulicznych i nie tylko.

Poleć wpis:

Facebook
WhatsApp
Email

Zobacz inne wpisy